31.12.2013 Zakończenie projektu ASOS II

W okresie czerwiec-grudzień 2014r. grupa 60 warszawiaków w wieku 60+ skorzystała z interesującej bezpłatnej oferty przygotowanej przez Fundację Pracownia Kompetencji. Były to:

 

  • warsztaty " Kuźnia kompetencji społecznych" mające na celu m.in. wzmocnienie postaw aktywnych wzrost wiary we własne siły, umiejętności i możliwości,
  • zajęcia edukacyjne " Zdrowe żywienie", "Porady prawne i obywatelskie",   "Po co mi internet" oraz "Trening pamięci",
  • zajęcia Nordic Walking pod okiem trenera.

 

Z udziału w projekcie mogli skorzystać niepracujący seniorzy zamieszkujący Warszawę i okolice, którzy posiadali wystarczający stopień sprawności zdrowotnej do udziału w zajęciach Nordic Walking.

Uczestnicy bardzo chwalili sobie zajęcia czego dowodzą ich przykładowe wypowiedzi:

 

" Jestem pełna podziwu dla inicjatywy jaką podjeła fundacja. Myślę że każdy uczestnik skorzystał bardzo wiele dowiadując sie wiele o osobie bez względu na pozycję społeczną wykształcenie itd. Szczególna uwaga dla osoby prowadzącej - prawdziwe kompetencje i atmosfera jaką wprowadza w zajęcia oprócz wiedzy, wszyscy doskonale się bawili" (Ewa)

 

"Szkolenie było interesujące. Nabyta wiedza przyda się na co dzień. Sposób prowadzenia był bardzo docierający dla słuchacza, bardzo mi się podobało zajęcia były bardzo dobrze zorganizowane czekam na inne takie inicjatywy." (Renata)

 

"Było wspaniale tylko za krótko proszę o dalszy ciąg" (Wiesia)

"Bardzo podobała mi się forma prowadzonych zajęć"(Jagoda)

Zajęcia odbywały się w pomieszczeniach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych w samym centrum Warszawy, a zajęcia z Nordic Walking nad Wisłą. Grupy warsztatowe były kameralne (ok 10 osób), co gwarantowało aktywny udział wszystkich uczestników. Zapewniony był również drobny poczęstunek, a każdy z uczestników dostał na ostatnich zajęciach kijki do Nordic Walking, jako zachętę do dalszych treningów we własnym zakresie. 

Fundacja Pracownia Kompetencji uzyskała na swoje działania w 2013 roku dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS II), dzięki czemu seniorzy mogli korzystać ze wszystkich zajęć bezpłatnie.

 

Opinie

Na emeryturze dysponuję własnym czasem i żyję na luzie!

Danka